Manchester: City zaczynają konsultacje i pokazują plany rozbudowy

źródło: własne / mcfc.com; autor: michał

Manchester: City zaczynają konsultacje i pokazują plany rozbudowy Przez 7 dni w tygodniu można będzie oglądać plany wystawione na ekspozycji wewnątrz Etihad Stadium. Tam kibice nie tylko zobaczą, ale również będą mogli wypowiedzieć się na temat proponowanej rozbudowy areny do 60 tys. miejsc. Oto pierwsze wizualizacje!

Reklama

Plan rozbudowy był już parokrotnie awizowany, choć dopiero teraz pokazano, jak mogą się prezentować trybuny i bryła stadionu po dodaniu ok. 13 tys. miejsc do istniejącego Etihad Stadium.

Trzeci poziom widowni ma być dodany za obiema bramkami. Dzięki niemu z jednej strony poprawi się oferta dla najbogatszych kibiców (zaplecze komercyjne), ale też dla tych najmniej zasobnych, ponieważ najtańsze karnety mają zostać obniżone do zaledwie 299 funtów – bardzo znacząco, biorąc pod uwagę stawki Premier League.

Od dziś przez cały lipiec i sierpień będzie otwarta specjalna wystawa prezentująca nową wizję. W ten sposób Manchester City rozpoczyna konsultacje ze swoimi kibicami. Ci mogą jednocześnie wypełnić kwestionariusz i wyrazić swoją opinię, zarówno na miejscu, jak i online.

Po zakończeniu tej fazy rozpoczną się formalne konsultacje klubu z mieszkańcami i nie tylko, a w grudniu City planują złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Jeśli się uda, to już w 2014 roku może ruszyć rozbudowa trybuny południowej. Prace na północnej nie zostały jeszcze określone w czasie.

Etihad Stadium

Etihad Stadium

Reklama