Glasgow: Celtic grozi ultrasom zamknięciem sektora

źródło: własne; autor: michał

Glasgow: Celtic grozi ultrasom zamknięciem sektora UEFA zajmie się zachowaniem fanów Celtiku, a sam Celtic zagroził już fanom zamknięciem sektora. Co ciekawe, za co innego niż UEFA. Klub uznaje, że podskakiwanie czy popychanie się w ramach przyśpiewek to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa…

Reklama

Eliminacyjne spotkanie Ligi Mistrzów na Celtic Park przeciwko Cliftonville zaowocowało sankcjami ze strony UEFA, która zapowiedziała ocenę zachowania kibiców i możliwe sankcje dyscyplinarne. Europejską federację zaniepokoiły trzy petardy odpalone na stadionie. Co dokładnie grozi klubowi? Najpewniej niewielka grzywna, jednak Celtic bardzo ostro zareagował na sytuację z wtorkowego wieczoru. I to niekoniecznie na wspomniane petardy.

W specjalnym oświadczeniu klub poinformował swoich kibiców, że miejska komórka ds. bezpieczeństwa (w Szkocji stadiony otrzymują certyfikaty co rok) oraz sami działacze klubu mają „poważne obawy o bezpieczeństwo” w sektorze 111. To tam, w dolnym narożniku Celtic Park, stoją co mecz dopingujący kibice z grupy Green Brigade.

Jednak czytając listę zarzutów, można mieć wątpliwości, czy obawy o bezpieczeństwo są uzasadnione. Klub wylicza, że kibiców w sektorze jest więcej niż powinno zgodnie z liczbą krzesełek. Że, mimo wysłania dodatkowych stewardów, kibice nie słuchają ich poleceń i stale podskakują czy wykonują inne gesty, zajmują schody, popychają się wzajemnie czy noszą się na rękach, jak na koncertach rockowych. W efekcie powyższych zachowań klub odnotował uszkodzenia aż 131 krzesełek we wtorkowym meczu.

Po wydarzeniach z wtorku stanowisko klubu było takie, że sektor 111 powinien zostać zamknięty, jednak po rozmowach z pełnomocnikiem ds. kontaktu z kibicami oraz z członkami Green Brigade postanowiono pozostawić sektor otwarty. Jednak sytuacja będzie monitorowana zarówno podczas sparingu z Borussią Moenchengladbach, jak i w spotkaniu z IF Elfsborg – czytamy w oświadczeniu.

Poniżej można zobaczyć prawie wszystkie wymienione przez klub zachowania, które budzą zastrzeżenia:

Reklama