Elbląg: Apel do nowego prezydenta, by ruszył z budową stadionu

źródło: info.elblag.pl; autor: michał

Elbląg: Apel do nowego prezydenta, by ruszył z budową stadionu Po niedawnych wyborach i zmianie władzy nie ma pewności, czy inwestycja w nowy stadion Olimpii zostanie zrealizowana. Ale ponieważ jest zabezpieczone dofinansowanie, Forum Rozwoju Elbląga apeluje do prezydenta Wilka, by nie zaniechał planów.

Reklama

Serwis internetowy info.Elblag.pl opublikował apel do nowego prezydenta miasta, Jerzego Wilka. Włodarz dopiero wprowadza się do magistratu, ale już zapowiada sprawdzenie wydatków i planów poprzednika. By z tych planów nie wykreślono budowy nowego stadionu, stowarzyszenie Forum Rozwoju Elbląga poparło ten projekt w piśmie cytowanym poniżej:

„Szanowny Panie Prezydencie, dnia 19 lipca 2013 planowane jest otwarcie ofert w  przetargu na wykonawcę budowlanego „kompleksu sportowo-rekreacyjnego” przy ulicy Agrykola. W skład kompleksu wchodzi nowy w pełni zadaszony stadion piłkarski na 5 tys. widzów, tor wrotkarsko-łyżwiarski, boisko treningowe oraz zespół boisk z bieżnią lekkoatletyczną przy Gimnazjum nr 5 w Elblągu. Cały ten kompleks sportowy jest od dawna oczekiwany przez elbląskie środowiska sportowe i kibicowskie. W budżecie miasta są zabezpieczone środki na tą inwestycję, wsparte dodatkowo środkami z Unii Europejskiej w wysokości aż 17,5 mln zł, co stanowi około 50% wartości całej inwestycji. Stoimy przed niepowtarzalną szansą wzbogacenia Elbląga o infrastrukturę sportową na miarę XXI wieku, z której elblążanie byliby dumni. Drugiej takiej szansy przy wsparciu środków zewnętrznych już nie będzie.

Teraz decyzja leży w Pana rękach jako Prezydenta Elbląga. Wierzymy, że jako dobry i odpowiedzialny gospodarz miasta nie pozwoli pan na zaprzepaszczenie tej długo oczekiwanej przez tysiące elblążan inwestycji i bezpowrotną utratę dużego dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Zarząd Stowarzyszenie Forum Rozwoju Elbląga zwraca się do Pana z apelem o podjęcie decyzji o rozpoczęciu tej inwestycji niezwłocznie po rozstrzygnięciu przetargu.”

Reklama