Coventry: Nowy stadion kopią tego w Rotherham? Rośnie napięcie

źródło: własne; autor: michał

Coventry: Nowy stadion kopią tego w Rotherham? Rośnie napięcie Dyrektor Coventry City przedstawił wizję budowy nowego stadionu dla Coventry City, znacznie mniejszego niż dotychczasowy. Tymczasem przedstawiciele tego istniejącego próbują zablokować wyprowadzkę klubu do Northampton.

Reklama

Przypomnijmy, że Coventry City podpisało umowę na rozgrywanie co najmniej trzech, a być może nawet pięciu nadchodzących sezonów w Northampton, ok. 37 mil (60km) od rodzimego miasta. Gra na Sixfields Stadium rozwścieczyła kibiców, którzy urządzili już parę demonstracji i domagają się powrotu klubu do miasta. Według danych BBC zdecydowana większość fanów „Sky Blues” nie akceptuje decyzji klubu.

Nowy stadion wzorem Rotherham

By złagodzić nastroje władze Coventry City przedstawiły nieco lepiej wizję budowy nowego stadionu „w Coventry lub okolicach”. Dyrektor wykonawczy Tim Fisher poinformował, że wkrótce klub będzie miał już wytypowane dwie działki do kupna, które są „bardzo, bardzo blisko Coventry”.

Na jednej z nich ostatecznie stanie nowy obiekt, który jest planowany za trzy lata. Zdaniem Fishera ma przypominać New York Stadium w Rotherham, ponieważ ma on znaczące zalety. – To wspaniały stadion. Jest zbudowany modułowo, więc może rosnąć wraz z rozwojem klubu. Frekwencja? Zbudujemy 18 tys. miejsc i będę się upierał, że to wystarczy. A jeśli z czasem będzie nam dobrze szło, stadion urośnie – powiedział Fisher. Czy tak mogłaby wyglądać nowa arena?

Coventry City Stadium?

Jego szacunki na temat widowni wydają się odzwierciedlać zapotrzebowanie. Ostatni raz w 2008 roku klub gromadził więcej niż 18 tys. widzów na mecz. Wtedy jednak mecze rozgrywał w drugiej lidze (Championship), podczas gdy aktualnie plasuje się w dolnych rejonach trzeciej.

Ricoh Arena grozi sądem

Tymczasem miejski operator Ricoh Areny, z której Coventry „uciekli” mimo bardzo korzystnej oferty rezygnacji z czynszu na rok, próbują zablokować przeprowadzkę do Northampton. Do Northampton Town wpłynęło pismo informujące, że akceptacja Coventry City jako drugiego gospodarza zakończy się pozwem ze strony Arena Coventry Ltd.

Operator stadionu uważa, że klub jest wciąż związany umową dzierżawy z nim i nie może podpisywać kolejnego porozumienia, porzucając swój macierzysty obiekt.

Jednak Northampton Town wydało oświadczenie, w którym uznaje roszczenia za bezzasadne. Mimo groźby pozwu klub zamierza gościć City co najmniej do 2016 roku.

Reklama