Barcelona: Do końca roku szczegóły na temat nowego stadionu

źródło: FCBarcelona.es

Barcelona: Do końca roku szczegóły na temat nowego stadionu Na razie trzy możliwe opcje wciąż muszą być przeanalizowane i dopiero wtedy trafią pod głosowanie socios w referendum. Jednak niezależnie od wybranej opcji klub musi najpierw obniżyć zadłużenie o jedną trzecią.

Reklama

Wiceprezydent Barcelony ds. finansowych Javier Faus ogłosił we wtorek nowe informacje na temat kwestii przyszłego stadionu. Przedstawiając dane finansowe klubu stwierdził, że nie można mówić o stawieniu czoła projektowi, dopóki dług netto nie będzie oscylował wokół 200 milionów euro (aktualnie 331).

Wykonalność projektu jest również zależna od analizy każdej z trzech możliwych opcji. Na stole są trzy oferty, jedna jest bardziej zaawansowana, ale każda z nich jest konkretna. Opcje są takie: skonstruować nowy stadion w miejscu aktualnego Camp Nou, nowy stadion w innym miejscu, albo renowacja obecnego. W każdym przypadku, cokolwiek to będzie, musi być to wykonalne z punktu widzenia urbanistycznego, technicznego i ekonomicznego.

W listopadzie/ grudniu możemy spodziewać się nowych informacji. Nowy lub zmodernizowany stadion może mieć wpływ na sytuację ekonomiczną klubu. Zdaniem Fausa wpływy z nowego stadionu mogą wzrosnąć w porównaniu do aktualnej sytuacji nawet o 20-25 mln € rocznie. Aktualnie Barcelona zarabia na Camp Nou mniej od innych czołowych klubów, choć dysponuje największym stadionem w Europie.

tłumaczenie: Sonia en Polonia

Reklama