Arabia Saudyjska: Niesamowite tempo w Dżuddzie, gigant jeszcze w tym roku

źródło: ArabNews.com; autor: michał

Arabia Saudyjska: Niesamowite tempo w Dżuddzie, gigant jeszcze w tym roku To będzie jeden z największych i najbardziej imponujących stadionów oddanych w tym roku. Tymczasem wielu ludzi jeszcze o nim nie wie. W saudyjskiej Dżuddzie przez całą dobę pracuje ponad 8 tysięcy robotników!

Reklama

Choć budowa nie trwa jeszcze nawet dwa lata, to 60-tysięcznik na pustyni w Arabii Saudysjkiej ma już prawie gotowe trybuny i właśnie otrzymuje dach oraz fasady. Budowa warta ponad 500 mln $ (ok. 1,8 mld zł) ma się zakończyć zgodnie z planem, czyli jeszcze w tym roku.

O staraniach w celu dotrzymania harmonogramu poinformował Ahmad Abdul Aziz Al Al-Salem z koncernu Saudi Aramco, największego światowego dostawcy ropy naftowej. Budowa niemal od początku trwa w systemie całodobowym, a nad stadionem pracuje 8400 robotników.

King Abdullah Sport City

Nie wiadomo w tej chwili, czy uda się w tym roku zorganizować pierwszą imprezę na najnowocześniejszym stadionie Arabii Saudyjskiej. Ukończenie głównej areny to bowiem nie koniec prac nad sportowym kompleksem, jaki planowany jest ok. 60km od Dżuddy, jednej z wiodących metropolii Arabii Saudyjskiej. W 2014 roku mają zostać otwarte mniejsze areny do innych dyscyplin.

Nowy stadion w miasteczku sportowym Króla Abdullaha będzie różnił się od wielu innych tego rodzaju aren na Półwyspie Arabskim – nie będzie posiadał bieżni. Ma również być pierwszym obiektem pozwalającym na równoczesne oglądanie meczów przez kobiety i mężczyzn. Na co dzień prawo zakazuje bowiem wspólnego uczestnictwa w meczach, by kobiety nie nęciły mężczyzn. Na nowym stadionie przedstawicielki płci pięknej znajdą się w wydzielonych strefach, za nieprzezroczystym szkłem.

Poniżej prezentujemy zdjęcia postępów udostępnione w czerwcu:

King Abdullah Sport City

King Abdullah Sport City

Reklama