Nowy stadion: Estadio Regional de Chinquihue

źródło: własne; autor: redakcja

Nowy stadion: Estadio Regional de Chinquihue Prosto, tanio, ale za to efektownie i funkcjonalnie. Chilijczycy oddają do użytku kolejny nowoczesny stadion realizowany w ramach rządowego programu rozwoju. Jest na co popatrzeć!

Reklama

Pierwotnie otwarty w 1982 roku, miejski stadion w Puerto Montt był przez lata najdalej na południe wysuniętym stadionem Chile i jednocześnie najdalej wysuniętym profesjonalnym obiektem piłkarskim na świecie. Był też pierwszym stadionem w Chile wyposażonym w sztuczną murawę.

Estadio Regional de ChinquihueInstituto Nacional de Deportes

Dziś z obiektu oddanego w 1982 nie zostało już nic. W latach 2009-2010 przeprowadzono pierwszą fazę rozbudowy (trybuna główna), a w czerwcu 2013 zakończyła się druga. W efekcie tych prac powstał zupełnie nowy obiekt dla całego regionu z trybunami o nietypowym kształcie litery C. Otwarta wschodnia strona pozwala widzom oglądać pobliską wyspę Tenglo.

Estadio Regional de ChinquihueInstituto Nacional de Deportes

Nowy obiekt ma pojemność 10 tys. widzów i kosztował 9,3 mld peso (ok. 60 mln zł). Z tej sumy 73% pochodziło z budżetu Chile, 24% z budżetu regionu, a resztę zapłaciło miasto.

Estadio Regional de ChinquihueInstituto Nacional de Deportes

Reklama