Nowy projekt: Wyburzanie Tehelnego pola jeszcze latem?

źródło: własne

Nowy projekt: Wyburzanie Tehelnego pola jeszcze latem? Po siedmiu latach od zawiązania spółki Národný futbalový štadión wreszcie udało się uzyskać pozwolenie na budowę. Jeśli nikt go nie zaskarży, rozbiórka i budowa nowego obiektu może ruszyć jeszcze latem. Zobacz nowy projekt w bazie!

Reklama

Już cztery lata Tehelné pole stoi nieużywane i czeka na zmiany. Największy słowacki stadion jest w opłakanym stanie i jedynym rozsądnym krokiem wydaje się zastąpienie go nowym.

Właśnie z takim planem powołano w 2006 roku spółkę akcyjną Národný futbalový štadión, której udziałowcami były trzy ważne bratysławskie kluby – Inter, Artmedia Petrżalka oraz Slovan. Dziś, po siedmiu latach dwa pierwsze już nie istnieją. Został Slovan i grupa kapitałowa Ivana Kmotrika.

Jest coś jeszcze, czego wcześniej nie udało się uzyskać: pozwolenie na budowę. Wydał je urząd miasta jeszcze w maju. Jeśli do końca czerwca nie będzie protestów dla tej decyzji, uprawomocni się ona i pozwoli ruszyć z budową.

Nowy stadion w miejscu poprzednika ma mieścić na dwupoziomowych trybunach 20,5 tys. widzów i pochłonąć ok. 40 mln €. By sfinansować inwestycję mają też powstać rozległe funkcje komercyjne – hotel, 315 mieszkań, centrum handlowe i podziemne parkingi. Wszystko to ma powstać do 2016 roku, jeśli nie będzie kolejnych przeszkód.

Przez lata wizji dla nowego stadionu było już kilka. Dziś przedstawiamy tę najnowszą, zaprezentowaną przez Cube Design.

Tehelne Pole (new national stadium)
Wiz: Cube Design

Tehelne Pole (new national stadium)
Wiz: Cube Design

Reklama