Nowe stadiony: Vác, Sopron i Százhalombatta

źródło: własne

Nowe stadiony: Vác, Sopron i  Százhalombatta Pierwsza od długiego czasu aktualizacja na Węgrzech. Sporo pracy jeszcze przed nami, ale już teraz zapraszamy na tamtejsze stadiony. Zwłaszcza do Sopronu, gdzie futbol i zakupy łączą się w ciekawy sposób!

Reklama

Ligeti Stadion

Ligeti StadionFot: StadionTour.at

Powstały w 1967 roku obiekt nad zakolem Dunaju najlepsze lata ma za sobą. Gdy gościł oldbojów ZSRR, oglądało ich ok. 15 tys. ludzi. Podobne wyniki pojawiały się jeszcze w latach 1990., jednak dziś w niewielkim mieście tak wysokiego zapotrzebowania już nie ma.

Po „lepszych czasach” pozostało oświetlenie i tablica wyników, uzupełnione przez ok. 4,5 tys. krzesełek na jednopoziomowych wałach.

Káposztás utcai Stadion

Kaposztas Utcai StadionFot: philmensch (cc: by-nc)

Stadion przy ulicy Kapuścianej to największy obiekt sportowy w Sopronie. Powstał w 2003 roku, zastępując wysłużonego poprzednika z 1965. Obiekt ma bardzo nietypowy układ: dwie trybuny wzdłuż boiska stanowią bowiem kompozycyjną całość z oryginalnym centrum handlowym za południową bramką.

Pojemność obiektu w rozgrywkach krajowych to 5,8 tys. miejsc, z czego 500 to miejsca stojące.

Vasút utca Stadion

Vasut utca StadionFot: StadionTour.at

Niewielkie miasteczko Százhalombatta składa się z części przemysłowych – elektrowni oraz rafinerii – oraz znacznie mniejszych osiedli mieszkaniowych. W części mieszkalnej znajduje się główny stadion z boiskiem treningowym i kompleksem innych obiektów sportowych.

Stadion ma cztery sektory z krzesełkami na zachodzie i niewielką trybunę wschodnią z miejscami stojącymi.

Reklama