Londyn: Jest wniosek o nowy stadion Brentford FC

źródło: theconstructionindex.co.uk

Londyn: Jest wniosek o nowy stadion Brentford FC Po 15 latach planowania i oczekiwania, wreszcie jest. Brentford FC złożyli wniosek o pozwolenie na budowę. Chodzi nie tylko o stadion, ale także o ponad 900 mieszkań – podał theconstructionindex.co.uk. Ze względu na działkę nowa arena ma mieć unikalny kształt.

Reklama

Choć był zapowiadany na koniec maja, wniosek o pozwolenie budowlane został złożony dopiero w czerwcu. To jednak mało istotna strata, jeśli dokument zostanie rozpatrzony pozytywnie. W końcu Brentford FC od 15 rozglądali się za rozwiązaniem dla ciasnoty panującej na Griffin Park.

Tym rozwiązaniem ma być wielki projekt sportowo-mieszkaniowy przy Lionel Road. W ramach tej inwestycji klub dostałby nowy obiekt na 20 tys. widzów, a deweloper aż 910 mieszkań. Miało ich być więcej, jednak w konsultacjach społecznych wskazywano na zbyt wysoką zabudowę i bloki zostały obniżone.

Z uwagi na nietypowy, trójkątny kształt działki, forma stadionu ma być unikalna. Wysoka główna trybuna z dużym zapleczem komercyjnym, dwie dwupoziomowe trybuny za bramkami i najniższe sektory na prostej przeciwległej – to wszystko znalazłoby się pod nieforemnym dachem.

Lionel Road

Reklama