Brazylia: Botafogo nie znajdą dla siebie stadionu?

źródło: SambaFoot.com; autor: michał

Brazylia: Botafogo nie znajdą dla siebie stadionu? W poniedziałek ruszają prace naprawcze na Engenhão, domowej arenie słynnego Botafogo. Klub musi znaleźć sobie nową arenę, ale z władzami Maracany nie udało się dogadać. Najprawdopodobniej będzie trzeba organizować mecze winnych metropoliach w całym kraju – podaje SambaFoot.com.

Reklama

W związku z wykrytą wadą dachu na olimpijskim stadionie w Rio de Janeiro, naprawy mają trwać nadchodzące półtora roku. Gdzie przez 2013 i 2014 rok będą grali gospodarze Engenhão? Liczyli, że uda się zadomowić na zmodernizowanej właśnie Maracanie, jednak prywatny operator obiektu nie przyjął warunków klubu i nie doszło do porozumienia.

W związku z tym „O Glorioso” rozegrają zaplanowane na 7 lipca derby Rio de Janeiro przeciwko Fluminense w… Recife. Miasto oddalone o ponad 2000km na północ przyjmie Botafogo na jeden mecz, na nowej Itaipava Arena Pernambuco.

Kolejne mecze mogą być rozgrywane w nieco bliższej Brasilii (1200km), jednak umów na wszystkie nadchodzące spotkania w tej chwili nie ma. Klub może zostać zmuszony do rozgrywania co najmniej 7-8 meczów poza własnym miastem z powodu remontu stadionu.

Reklama