Barcelona: „Nowe Camp Nou w 2020”

źródło: Sport.es / własne

Barcelona: „Nowe Camp Nou w 2020” Przed wczorajszym podsumowaniem sezonu prezydent FC Barcelony poinformował, że nowe Camp Nou powinno powstać do 2020 roku. Czy będzie to przebudowa istniejącego stadionu, czy budowa od podstaw, mają zdecydować kibice.

Reklama

Sandro Rosell poinformował wczoraj o swoich planach dotyczących przyszłego stadionu Barcelony. Po zarzuceniu dotychczasowych koncepcji to fani mają zdecydować, czy wybiorą modernizację istniejących trybun, czy budowę od podstaw. Referendum w tej sprawie ma się odbyć w pierwszym kwartale 2014 roku.

Prezydent zapewnia, że chce zachować wyjątkową atmosferę istniejącego Camp Nou, ale jednocześnie zaoferować kibicom lepszą infrastrukturę. Nie jest tajemnicą, że chodzi również o wyższe zyski z tzw. dnia meczowego. Dziś Barcelona gromadzi co mecz nieco ponad 71 tys. widzów (na 99 tys. pojemności), a wielu kibiców wykupuje karnet wyłącznie po to, by zapewnić sobie wstęp na najbardziej prestiżowe mecze. Między innymi o ich przyciąganie na co dzień klub może walczyć w przyszłości.

Jak odległa to przyszłość? Rosell jest zdania, że nowy stadion powinien być gotowy w 2020 roku, niezależnie od wybranego przez „socios” wariantu. To oznacza, że prace trzeba by rozpocząć w okolicach 2017 roku.

Reklama