Anglia: Budowa w Bristolu ruszy we wrześniu?

źródło: gazetteseries.co.uk; autor: michał

Anglia: Budowa w Bristolu ruszy we wrześniu? Prezes klubu piłkarskiego Rovers potwierdził, że można już odliczać tygodnie do rozpoczęcia budowy nowego stadionu na kampusie uniwersyteckim. Jeśli nie będzie protestów, inwestycja ruszy we wrześniu – podaje gazetteseries.co.uk.

Reklama

Choć inwestycja ma już parę miesięcy poślizgu, to wszystko wskazuje na to, że prace uda się rozpocząć jeszcze w 2013 roku. Nowy University of West England Stadium ma ruszyć we wrześniu, jeśli nie będzie żadnych protestów w tej sprawie. Właśnie podpisano umowę z miastem i mieszkańcy mają 3 miesiące na zgłoszenie swoich uwag.

Gdyby uwag nie było, to jeszcze we wrześniu ma być wbita pierwsza łopata. Termin zakończenia inwestycji najpewniej zmieni się z 2014 roku na pierwszą połowę 2015, jednak na rozpoczęcie rozgrywek 2015/16 na pewno będzie gotowy.

Informacje o postępach podał prezes Bristol Rovers, Nick Higgs. Jednocześnie miejscowy uniwersytet otrzymał pozwolenie na rozbudowę kampusu. To właśnie tam stanie stadion, a przy nim – dzięki pozwoleniu – hotel i nowe akademiki.

Wspólna inwestycja Rovers i University of West England będzie możliwa dzięki sieci sklepów Sainsbury’s, której klub sprzeda aktualny Memorial Stadium. Gdy nowy stadion zostanie ukończony, Sainsbury’s zburzy stary i w jego miejscu postawi sklep wielko powierzchniowy.

Reklama