Wrocław: Noc muzeów, wybory miss i postępy w komercjalizacji

źródło: Gazeta.pl / GazetaWroclawska.pl; autor: michał

Wrocław: Noc muzeów, wybory miss i postępy w komercjalizacji Rekordowy, jak dotąd, kontrakt na wynajem powierzchni komercyjnych podpisała spółka Wrocław 2012. Poza nowymi najemcami do kalendarza wydarzeń na Stadionie Wrocław weszły regionalne wybory miss oraz udział w Nocy Muzeów.

Reklama

Tak dużego kontraktu na wynajem powierzchni biurowych nie udało się dotąd podpisać. Firma Navi Group zapełni na najbliższych 5 lat ok. 1500 m2 powierzchni biurowej, która nie jest jeszcze przygotowana.

Biura porzucił bowiem główny wykonawca, a operator Stadionu Wrocław przyjął taktykę, że będzie wykańczał powierzchnie tylko po znalezieniu dla nich najemców. Przygotowanie biur pod call-center Navi Group pochłonie ok. 2 mln zł, ale operator obiektu jest pewien, że te pieniądze się zwrócą – rocznie wpływy z kontraktu mogą osiągnąć nawet 900 tys. zł.

Robert Pietryszyn, prezes spółki Wrocław 2012: - To największy w dotychczasowej działalności stadionu najemca. Dzięki tej umowie dostajemy solidny zastrzyk gotówki. Założyliśmy, że komercjalizację wszystkich stadionowych powierzchni biurowych zakończymy w przyszłym roku. Wszystko wskazuje na to, że ten plan uda się wykonać.

Jak mówi Pietryszyn dla „Gazety Wyborczej”, prowadzone są rozmowy z kolejnym potencjalnym najemcą: - To międzynarodowa korporacja, która jest zainteresowana wynajęciem około 1500 m2 na pierwszym piętrze stadionu. Rozważają jeszcze inną lokalizację dla swojej siedziby we Wrocławiu. Sądzę, że za kilka tygodni będziemy wiedzieć, czy wybiorą stadion.

Dziś wybory Miss, za tydzień Noc Muzeów

Już dziś Stadion Wrocław gości kolejną edycję Regionalnych Finałów Miss Polski - Miss Wrocławia i Miss Wrocławia Nastolatek 2013.

Obiekt został również po raz pierwszy zgłoszony do udziału w Nocy Muzeów, zaplanowanej na 18 maja. Wrocławska arena będzie wtedy otwarta dla zwiedzających od 18:00 do północy. - Każdy kto do nas przyjedzie, będzie mógł skorzystać z darmowego parkingu od Królewieckiej. Zainteresowani przejdą się esplanadą wokół stadionu i wejdą na sam obiekt na trybunę D, aby poczuć atmosferę stadionu i zobaczyć na własne oczy obiekt na Euro 2012 – zachęca Adam Burak.

Reklama