Narodowy: Reprezentacja zostanie na dłużej, Puchar oficjalnie tutaj

źródło: StadionNarodowy.org.pl; autor: michał

Narodowy: Reprezentacja zostanie na dłużej, Puchar oficjalnie tutaj Nie tylko tegoroczne mecze, ale wszystkie kwalifikacyjne pojedynki do 2017 roku włącznie będą rozgrywane na Stadionie Narodowym – podała spółka PL.2012+. Dodatkowo przez najbliższe trzy lata finały Pucharu Polski będą rozgrywane właśnie w Warszawie.

Reklama

- Jesteśmy zadowoleni, że dzięki trudnym i konstruktywnym negocjacjom z PZPN osiągnęliśmy dobry kompromis polegający na tym, że Reprezentacja Polski będzie rozgrywać najważniejsze mecze na Stadionie Narodowym i że podobnie jak na angielskim Wembley na naszym stadionie będą walczyć o finał Pucharu Polski najlepsze drużyny klubowe – mówi Marcin Herra, prezes PL.2012+, spółki zarządzającej od stycznia Stadionem Narodowym. – Dziękujemy naszym partnerom z PZPN za wspólną organizację dwóch tegorocznych meczów Polskiej Reprezentacji. Stanowią one dobrą bazę do organizowania kolejnych spotkań.

To właśnie organizacja na Stadionie Narodowym wszystkich tegorocznych meczów Reprezentacji w ramach walki o Mundial 2014 była pierwszym krokiem do stałej współpracy. W styczniu podpisano pierwszą umowę, do której doszło dopiero po zmianie władz PZPN.

Teraz poza meczami o awans do brazylijskich mistrzostw Polacy zagrają na Narodowym całe swoje kwalifikacje do Euro 2016 oraz Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Tym samym aż do 2017 roku innym wielkim stadionom w Polsce zostaną wyłącznie sparingi.

Dodatkowo, na mocy zawartej umowy, w latach 2014, 2015 i 2016 na Stadionie Narodowym zostaną rozegrane mecze finałowe Pucharu Polski.

Reklama