Narodowy: Od jutra rekordowe Targi Książki

źródło: PAP / Gazeta.pl; autor: michał

Narodowy: Od jutra rekordowe Targi Książki Czy warszawska impreza na Stadionie Narodowym zadowoli czytelników? Na to trzeba jeszcze poczekać, ale dla wystawców to wielki przeskok. W tegorocznej edycji padną rekordy.

Reklama

Od czwartku do niedzieli (16-19 maja) Stadion Narodowy będzie przyciągał nie tyle miłośników sportu, co literatury. Po półwieczu spędzonym w Pałacu Kultury na największy polski stadion przenoszą się Warszawskie Targi Książki.

To znacząca zmiana, ponieważ obiekt oferuje ponad dwukrotnie więcej powierzchni niż wieżowiec Warszawy (20 tys. m2 zamiast 9 tys.). Będzie też niecodzienny układ powierzchni ekspozycyjnych, które zostaną zlokalizowane na promenadzie wokół trybun.

Nad promenadą ulokowane zostanie centrum konferencyjne o powierzchni 4 tys. m kw. podzielonej na 10 sal, które mogą pomieścić od 100 do 300 osób. W galerii stadionu zlokalizowanej na poziomie wejścia na targi zlokalizowano specjalny sektor atrakcji dla dzieci połączony z sektorem komiksu i gier planszowych oraz antykwariuszy.

Na tegorocznych targach książki prezentować się będzie ponad 500 wystawców z kraju i zagranicy. Po raz pierwszy w tym roku Targom towarzyszyć będą Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia, podczas których, w specjalnie oznakowanym sektorze, swoją ofertę prezentować będzie blisko 20 oficyn akademickich.

Reklama