Katar 2022: Amsterdam ArenA zadba o rentowność stadionów

źródło: ameinfo.com

Katar 2022: Amsterdam ArenA zadba o rentowność stadionów Władze Kataru powołały operatora Amsterdam ArenA oraz firmę IMG jako konsultantów ds. stadionów. Obie firmy będą sprawdzać model biznesowy nie tylko głównych aren, ale też ich okolic i centrów pobytowych – podaje ameinfo.com.

Reklama

Komitet Najwyższy Katar 2022 ogłosił swoich konsultantów ds. infrastruktury stadionowej. Są nimi Amsterdam ArenA oraz IMG.

Pierwsza firma jest znana z zarządzania przełomowym stadionem otwartym jeszcze w latach 1990., ale w praktyce bierze udział w kierowaniu lub budowaniu modelu biznesowego dla wielu aren na świecie. Z kolei IMG specjalizuje się w organizacji i komercjalizacji wydarzeń sportowych, modowych i rozrywkowych na całym świecie.

Obaj doradcy mają zadbać o to, by stadiony Mundialu 2022 nie okazały się kosztownymi niewypałami i by zarządzanie nimi w przyszłości było możliwie sprawne. Wsparcie ma też pomóc w zapewnieniu optymalnych warunków dla widzów podczas samych Mistrzostw Świata – konsultanci będą zaangażowani w fazę projektowania każdego stadionu, jaki zorganizuje Mundial.

Reklama