Zabrze: Jest nowy termin ukończenia budowy – listopad

źródło: Stadion-Zabrze.pl

Zabrze: Jest nowy termin ukończenia budowy – listopad Do tego odbiory przez co najmniej kilka tygodni. Zgodnie z przewidywaniami nie ma więc szans na mecz przy nowych trybunach w tym roku. Górnik zacznie z większą pojemnością dopiero wiosnę 2014 – informuje spółka Stadion w Zabrzu.

Reklama

Jeszcze przed weekendem doszło do podpisania kolejnego aneksu między inwestorem (miejska spółka Stadion w Zabrzu) a głównym wykonawcą nowych trybun przy Roosevelta, firmą Polimex-Mostostal. 17 kwietnia złożono podpisy pod nowym terminem oddania gotowych sektorów na północy, wschodzie i południu obiektu.

Prace zostały przedłużone do 30 listopada 2013. Po tym terminie mają się zacząć odbiory techniczne.

To już drugi aneks dający więcej czasu wykonawcom. Pierwszy spisano w lutym i zmienił on termin oddania trzech dwupoziomowych trybun z końca kwietnia na koniec września.

Ponieważ to już drugi aneks w niespełna 2 miesiące, trudno stwierdzić jednoznacznie, czy na tym się skończy. Pewne jest jednak, że w tym roku nie uda się rozegrać meczu na nowych sektorach, ponieważ odbiory muszą potrwać przynajmniej kilka tygodni, a ostatnie mecze jesienią rozgrywane są na początku grudnia.

Reklama