Wrocław: Tenisiści na stadionie? Dowiemy się wkrótce

źródło: Sport.pl

Wrocław: Tenisiści na stadionie? Dowiemy się wkrótce Jest propozycja, by szlagierowy mecz Polska-Australia w tenisie rozegrać nie w Hali Stulecia, lecz na Stadionie Wrocław. Jeśli Wrocław się na to zdecyduje, to taka kandydatura zostanie przedstawiona 25 kwietnia – relacjonuje Sport.pl.

Reklama

W lutym 2013 polscy tenisiści grali we Wrocławiu ze Słowenią. Wtedy areną zmagań była Hala Stulecia, a zawodnicy byli zachwyceni atmosferą. Dlatego Dolnośląski Związek Tenisa postanowił zgłosić kandydaturę do organizacji wrześniowego meczu Polski i Australii (13-15 września).

Tym razem jednak impreza ma mieć znacznie większy rozmach i odbyć się na Stadionie Wrocław. - Mamy pomysł, żeby pojedynki odbyły się na Stadionie Miejskim. Po weekendzie będę rozmawiał z władzami miasta, czy są zainteresowane propozycją i czy będą nas wspierać w tych działaniach - podkreśla Jan Walków, prezes DZT.

Mecze Polaków z Australią odbędą się 13-15 września, a decyzje w sprawie tego, gdzie zostaną rozegrane, zapadną najprawdopodobniej w kwietniu. - Dopiero 25 kwietnia zbierze się zarząd Polskiego Związku Tenisowego, gdzie zostaną przedstawione kandydatury wszystkich miast i wtedy będą zapadać kluczowe decyzje. Na razie wszyscy mają równe szanse - tłumaczy Walków.

O ile jednak pojemność Stadionu Wrocław przewyższa Halę Stulecia zdecydowanie, o tyle piłkarski obiekt ma jedną wadę. Boisko piłkarskie ma 105x68 metrów, a to tenisowe 24x11. Dlatego widzowie będą oglądać pojedynek z bardzo dużej odległości.

Stadion Wrocław i tenis?

Reklama