Serbia: Stadion narodowy we wsi pod Belgradem?

źródło: Sportske.net

Serbia: Stadion narodowy we wsi pod Belgradem? Sytuacja zakrawa o absurd, ale jedna z wsi pod Belgradem zaprosiła FSS (odpowiednik PZPN) do budowy nowego stadionu narodowego u siebie. A wszystko dlatego, że stolica nie chce oddać za darmo działki pod arenę.

Reklama

Serbski związek piłkarski FSS liczy, że uda się zbudować wraz z prywatnym inwestorem nowy stadion narodowy. Mowa tu nie o inwestycji na terenach Crvenej Zvezdy czy Partizana, a o zupełnie nowej arenie w innej lokalizacji.

Na drodze stanął jednak Belgrad – miasto nie zamierza oddać prywatnym partnerom terenu w stolicy, którego potrzeba niemało. Dlatego z okazji postanowiła skorzystać gmina Pećinci leżąca ok. 30km od miasta. Prezydent Pećinci zaprosił FSS do siebie, proponując za darmo tereny we wsi Šimanovci.

Wieś leży w połowie drogi między Belgradem a Pećinci, jest połączona z miastem autostradą. Do tego znajduje się względnie blisko miejscowego lotniska międzynarodowego i siedziby FSS.

Ale czy nowy stadion narodowy dla Serbii może stanąć w polach? O tym nie może zdecydować sama FSS, ponieważ jest w tej kwestii zależna od swojego komercyjnego partnera, który sfinansuje budowę. Dlatego decyzji na razie nie ma.

Reklama