Sao Paulo: Allianz kupuje piątą nazwę, tym razem Palmeiras

źródło: własne; autor: michał

Sao Paulo: Allianz kupuje piątą nazwę, tym razem Palmeiras Do 20 maja kibice słynnego brazylijskiego klubu mogą wybrać jedną z trzech propozycji nazwy dla nowego stadionu Palmeiras. Choć robocza nazwa nawiązuje do historycznego poprzednika, po otwarciu przez aż 20 lat sponsorem będzie Allianz.

Reklama

Ten stadion nie powstaje na Mundial 2014, lecz jest prywatną inwestycją. Ma być najlepszą areną rozrywkową w Brazylii i świetnie zarabiać. By budowa się opłaciła, trzeba było znaleźć dobrego partnera, który na długie lata wykupi nazwę.

Zgodnie z zapowiedziami jest nim Allianz. Niemiecki ubezpieczyciel, któremu nie udało się kupić najdroższego stadionu świata przez związki z nazistami, będzie sponsorem Arena Palestra Italia przez aż 20 lat. To dla Allianz już piąty stadion w „stajni”. Dotąd zakontraktowano Allianz Arenę (Monachium), Allianz Stadium (Sydney), Allianz Riviera (Nicea) oraz Allianz Park (Londyn, rugby).

Otwartą sprawą pozostaje przyszła nazwa. Ale tylko częściowo otwartą, ponieważ inwestor (AEG), wykonawca (WTorre) oraz nowy sponsor dają trzy możliwości: Allianz Parque, Allianz Center, Allianz 360. Kibice Palmeiras mogą głosować do 20 maja włącznie, korzystając ze strony stadionu lub aplikacji na facebooku.

Dlaczego do nich linkujemy? Bo swoje zdanie wyrazić może każdy, również Polacy. Nie jest przesądzone, że wybrana w internetowym głosowaniu nazwa przejdzie, ma to być jednak istotna sugestia dla partnerów komercyjnych.

Reklama