Nowy Jork: Szczegóły wielkiego planu piłkarskiego w czerwcu?

źródło: NYPost.com

Nowy Jork: Szczegóły wielkiego planu piłkarskiego w czerwcu? Do 6 tygodni mamy poznać precyzyjne informacje na temat nowego klubu MLS, jaki zostanie stworzony w Queens. Podobno zasiedleniem wartego prawie miliard złotych nowego stadionu jest zainteresowany właściciel… Manchesteru City – pisze NYPost.com.

Reklama

Zarząd Major League Soccer zapowiada, że w ciągu 4, a maksymalnie 6 tygodni pokaże szczegóły związane z wprowadzeniem pierwszego zespołu MLS do Nowego Jorku. Bo choć Red Bulls już tu formalnie są, to w praktyce klub jest zlokalizowany w Harrison, znacznie poza granicami miasta.

Wiadoma jest już lokalizacja stadionu, który ma powstać w miejscu Industry Pond, tuż przy narodowym centrum tenisa (arenie US Open) w Queens. Obiekt ma kosztować aż 300 mln $ mimo pojemności zaledwie 25 tys. osób (z możliwością wzrostu do 35). Dotąd zobaczyliśmy jedynie wstępną makietę areny, widoczną poniżej.

Paradoksalnie, więcej wiadomo na temat stadionu i lokalizacji niż samego klubu. Wciąż nie ma danych, kto miałby się tu wprowadzić. Na pewno zainteresowany nie jest najbardziej znany nowojorski klub, Cosmos, który ma własny projekt stadionu i zamierza go realizować w innej części miasta. „New York Post” pisze, że potencjalne zainteresowanie wyrazili właściciele Manchesteru City, którzy z uwagi na przepisy UEFA nie mogą kupić kolejnego klubu w Europie.

Nowy stadion MLS

Nowy stadion MLS

Reklama