Niemcy: Jutro rusza przetarg na nowy stadion w Zwickau

źródło: wochenspiegel-sachsen.de

Niemcy: Jutro rusza przetarg na nowy stadion w Zwickau Firmy z całej Europy mogą ubiegać się o budowę nowego 10-tysięcznika w niemieckim Zwickau (Ćwików). Organizatorzy liczą na 15 ofert, ale budżet jest bardzo napięty – relacjonuje „Wochenspiegel Sachsen”.

Reklama

We wtorek rusza przetarg na nowy stadion dla FSV Zwickau. Organizatorzy liczą na zainteresowanie ok. 15 firm z różnych krajów Europy. Z nich do lutego 2014 wybrana zostanie finałowa piątka.

Każda firma pozostająca na placu boju otrzyma dostęp do dokumentacji istniejącej koncepcji i będzie mogła zaproponować zmiany, jeśli uzna to za stosowne. Trzeba jednak zwracać uwagę na szczegóły, ponieważ wszelkie zmiany nie mogą przekroczyć budżetu ani zastosowanych już wytycznych policji, straży czy samego FSV.

Do lata 2014 ma zostać wybrany najlepszy wykonawca, który będzie miał rok na ukończenie inwestycji. Budżet na poziomie 18 mln € (75 mln zł) jest napięty, ale możliwy do utrzymania. Koncepcja stworzona przez miejscowe biuro ARC jest bowiem bardzo precyzyjna i uwzględnia wszystkie potrzeby zgłoszone przez zainteresowane strony.

Cztery niezależne trybuny w znacznej mierze oprą się na nasypach (północ-wschód-południe), a jedynie główna na zachodzie będzie w całości żelbetowa i pomieści całą niezbędną infrastrukturę. Narożniki pozostaną wolne, dzięki czemu z czasem będzie można powiększyć pojemność z 10 tys. miejsc.

Nowy stadion w Zwickau

Nowy stadion w Zwickau

Reklama