Meksyk: Azteca się skurczyła

źródło: własne; autor: michał

Meksyk: Azteca się skurczyła Po wielkiej wymianie krzesełek na Camp Nou, teraz największy piłkarski stadion świata (licząc te z wszystkimi miejscami siedzącymi) przechodzi metamorfozę. Są nowe krzesełka, ale liczba miejsc spadła znacznie.

Reklama

Estadio Azteca właśnie przeszła ostatni etap wielkich zmian. Największy wyposażony w miejsca siedzące stadion świata w tym roku zamienił ostatnie ławki na krzesełka.

To efekt umowy sponsorskiej z producentem piwa Corona, który w najbliższych latach będzie reklamował się na górnych trybunach, dołączając do widocznej od dawna Coca-Coli. Obok logotypu piwa pojawił się w narożnikach herb najważniejszego użytkownika stadionu – CF América.

Proces wymiany ławek na krzesełka zaczął się w styczniu. Do 6 lutego prace były wykonane już w połowie. Z kolei na ostatnim meczu Meksyk-USA (26 marca) do zamontowania było już jedynie 2 tys. krzesełek, które według zapewnień operatora obiektu już są na miejscu.

Wszystko wskazuje na to, że pozycja światowego lidera pod względem pojemności jest niezagrożona, ale przewaga meksykańskiego giganta nad innymi arenami piłkarskimi spada. Z liczby 105 064 miejsc pojemność najpierw spadła do 103 tysięcy, a po zakończeniu prac jest aktualnie na poziomie 101 tysięcy. Dokładna liczba krzesełek nie została jeszcze podana.

Stan prac na 6 lutego:

Estadio AztecaFot: Rodro85

Stan prac (niestety mniej widoczny) na 26 marca:

Estadio AztecaFot: Naim Cortés Rangel

Reklama