Londyn: West Ham udaje, że obchodzi go zdanie kibiców w sprawie przeprowadzki

źródło: własne / Express.co.uk

Londyn: West Ham udaje, że obchodzi go zdanie kibiców w sprawie przeprowadzki We wtorek ruszyła internetowa sonda dla wszystkich osób zarejestrowanych jako kibice West Ham United. Ale zamiast bezstronnych pytań są komiczne manipulacje faktami, z których kibice śmieją się w głos.

Reklama

W maju zeszłego roku kibice z grupy WHU’S VIEW? byli wściekli, że ich macierzysty klub w ogóle nie przeprowadził konsultacji społecznych z kibicami w sprawie przeprowadzki z Upton Park na Stadion Olimpijski. Co więcej, badanie przeprowadzone przez samych kibiców na osobach wchodzących na aktualny obiekt dowiodło, że miażdżąca większość nie chce zmieniać stadionu piłkarskiego na kompromisowy lekkoatletyczny.

West Ham czekał bardzo długo z przeprowadzeniem własnego sondażu. Najpierw wygrał ponownie przejęcie wielkiego obiektu, później zlecił przygotowanie koncepcji, która zainteresuje kibiców, a dopiero teraz, gdy przeprowadzka i tak jest niemal pewna, pyta o zdanie fanów.

London Olympic Stadium

Co więcej, nie zdecydowano się na żadną niezależną firmę, tylko na serwis ankietowy w Internecie. Od wtorku przez tydzień (do 30 kwietnia włącznie) wszyscy fani zarejestrowani w bazie United mogą głosować, ale sama ankieta przypomina ulotkę promującą nowy stadion niż badanie opinii.

By przejść do samych pytań, trzeba przedrzeć się przez materiały „informujące” o przebudowanym Stadionie Olimpijskim. Jednak ich wartość informacyjna jest mocno dyskusyjna. Chcąc podkreślić bliskość obu stadionów, klub pokazał fanom w ankiecie taką oto mapę. Redakcja dziennika „Express” nazwała mapkę „wątpliwą”. W rzeczywistości obiekty dzieli bowiem  ok. 4 km w prostej linii, a ponad 6km spacerem lub autem. Tymczasem na mapie są niemal obok siebie.

London Olympic Stadium

Inne wątpliwości budzi kluczowe pytanie: czy kibic popiera przeprowadzkę. Fani przeklinają jego konstrukcję na Twitterze i facebooku, ponieważ pozwoli ona wszystkich przeciwników wrzucić do worka zatwardziałych tradycjonalistów, których nie da się przekonać i którzy nie chcą rozwoju „Młotów”. Klub nie wykazał się wcale zainteresowaniem, jakie wątpliwości fani mogą mieć.

Zamiast tego pytanie brzmi: Biorąc pod uwagę szczegóły i korzyści płynące z przeprowadzki na Stadion Olimpijski, które z poniższych stwierdzeń odzwierciedla Twój pogląd:

  • Popieram przeprowadzkę na Stadion Olimpijski, ponieważ to zapewni lepsze doświadczenia kibicowskie;
  • Popieram przeprowadzkę na Stadion Olimpijski, ponieważ to zapewni środki na budowę drużyny i rozwój klubu;
  • Popieram przeprowadzkę na Stadion Olimpijski, ponieważ to wzniesie klub na wyższy poziom;
  • Popieram przeprowadzkę, ponieważ wierzę, że dyrektorzy podejmują właściwą decyzję dla rozwoju Klubu;
  • Mógłbym poprzeć przeprowadzkę na Stadion Olimpijski, ale potrzebuję więcej informacji;
  • Jestem przeciwko przeprowadzce na Stadion Olimpijski niezależnie od okoliczności.

Komentarz Stadiony.net: Ankieta ruszyła we wtorek, a już w środę stała się pośmiewiskiem kibiców West Hamu. Jej kuriozalne wady wytykają też media. Jest zastanawiające, że tak wielkie przedsiębiorstwo kolejny już raz nie okazuje szacunku ludziom, którzy mają mu zapewnić przetrwanie i rozwój. Wielu sceptyków dałoby się pewnie przekonać, gdyby powiedziano im prawdę prosto w oczy: Nie będziecie mieć lepszej atmosfery ani widoczności z trybun, ale różnica nie będzie aż tak uciążliwa. Nie będziecie mieć bliżej niż na Upton Park, ale lepszej działki już po prostu nie ma, bo Londyn jest jedną z najgęściej zabudowanych metropolii. Naprawdę władze West Hamu uznały, że lepiej robić z ludzi idiotów i udawać, że stadiony są obok siebie, a kontrowersyjny ruch da się tylko lubić?

Reklama