Libia: Aż 11 nowych stadionów – kraj wyda fortunę

źródło: Reuters.com

Libia: Aż 11 nowych stadionów – kraj wyda fortunę Pojawiły się nowe, bardziej konkretne informacje odnośnie inwestycji w infrastrukturę sportową. Tylko w tym roku Libia wpompuje w stadiony 400 mln dinarów (prawie 1 mld zł), a łącznie kraj zamierza zbudować aż 11 aren przed Pucharem Narodów 2017.

Reklama

Libia miała już piękne plany związane z goszczeniem PNA 2013, ale konflikt zbrojny je zniweczył. Dziś odbudowa nabiera kształtu, a władze chcą, by organizacja turnieju w 2017 roku była katalizatorem zmian.

Pierwszym krokiem będzie dokończenie trzech stadionów, których budowa ruszyła jeszcze przed rewolucją. Największy nowy obiekt ma stanąć w Trypolisie (60 tys.), kolejny w Benghazi (45 tys.), a trzeci w Misracie (23 tys. miejsc). W przypadku stadionu w Benghazi do 2011 roku udało się zrealizować prawie wszystkie prace żelbetowe. Jednak, choć trybuny już prawie stoją, nie wiadomo, na ile wdrożone będzie przekrycie z membrany z pierwotnego projektu.

W dalszej perspektywie planuje się rozpoczęcie kolejnych dużych inwestycji sportowych. W sumie w tym roku mają trwać prace nad aż 11 obiektach. Tylko w 2013 władze Libii zamierzają wydać na stadiony aż 400 mln dinarów (985 mln zł).

Reklama