Kraków: PZPN grozi odebraniem meczów za kuriozalną decyzję wojewody

źródło: PZPN.pl

Kraków: PZPN grozi odebraniem meczów za kuriozalną decyzję wojewody „Polski Związek Piłki Nożnej rozważa możliwość zmiany lokalizacji towarzyskiego meczu Polska - Liechtenstein” – pisze prezes Boniek. To odpowiedź na decyzję wojewody małopolskiego. Ten postanowił, że za zachowanie kibiców Legii ukarze… fanów Widzewa.

Reklama

Wojewoda małopolski Jerzy Miller nie podjął wcale szokującej decyzji. Przeciwnie, postąpił podobnie do swoich kolegów w innych województwach. Ale to nie znaczy, że zrobił coś dobrego – uważa PZPN. Po tym, jak kibice Legii w dużej ilości odpalali pirotechnikę w niedawnym meczu Wisła-Legia na Stadionie Henryka Reymana, wojewoda postanowił zamknąć sektor gości.

Taka kara ma uderzyć w organizatora, który dopuścił do odpalenia rac, jednak zdaniem Zbigniewa Bońka uderza ona w kibiców Widzewa. To oni kupili już bilety i opłacili wynajęcie pociągu do Krakowa, a teraz mają nie przyjechać z powodu konsekwencji za zachowanie Legii.

W tej sytuacji PZPN sięga po stanowczą groźbę – rozważa zmianę lokalizacji meczów z Liechtensteinem (towarzyski) oraz Maltą (reprezentacja olimpijska), które zaplanowano na krakowskim Stadionie Józefa Piłsudskiego. Poniżej oświadczenie prezesa PZPN:

"Szokująca decyzja wojewody małopolskiego, pana Jerzego Millera, o zakazie wpuszczenia kibiców Widzewa Łódź na mecz Ekstraklasy Wisła Kraków - Widzew (stadion Wisły, 26.04.2013) napawa mnie zdumieniem i całkowitym brakiem zrozumienia takiego postanowienia. Czy fani łódzkiego klubu mają ponosić konsekwencje zachowania kibiców Legii podczas ostatniego spotkania tych zespołów rozegranego w Krakowie? Rozumiem, że stadion Wisły nie został też zamknięty dla sympatyków Białej Gwiazdy. Decyzja pana wojewody, według mnie, nie ma nic wspólnego z zasadą wolnego przemieszczania się obywateli na terenie całego kraju. Zwolennicy Widzewa, zakupili już bilety na mecz w Krakowie oraz zarezerwowali pociąg, którym mieli udać się na piątkowe spotkanie.

Wobec takiego postępowania pana wojewody, Polski Związek Piłki Nożnej rozważa możliwość zmiany lokalizacji towarzyskiego meczu Polska - Liechtenstein, który ma odbyć się na stadionie Cracovii (4 czerwca 2013), a także meczu eliminacyjnego igrzysk olimpijskich, Polska - Malta ( 6 czerwca 2013, także na obiekcie Cracovii). Zachodzi bowiem obawa, że jakiekolwiek naganne zachowanie fanów podczas innych meczów, może okazać się pretekstem, by zamknąć bramy krakowskiego stadionu przed kibicami reprezentacji Polski."

Reklama