Katowice: W końcu jest dokumentacja projektowa

źródło: DziennikZachodni.pl / własne

Katowice: W końcu jest dokumentacja projektowa Prawie rok poślizgu względem wstępnie podanego terminu miała firma Bauren, która przygotowywała projekt nowego stadionu GKS Katowice. Termin rozpoczęcia budowy pozostaje nieznany.

Reklama

Wreszcie mamy potwierdzenie – dokumentacja projektowa nowego stadionu przy Bukowej została złożona w katowickim magistracie. Niestety ani Urząd Miasta, ani rybnicka firma Bauren nie odpowiedziały na nasze pytanie, skąd tak olbrzymie opóźnienie względem zapowiedzi.

Przypomnijmy, że gotowy projekt miał trafić do miejskich urzędników w czerwcu 2012. Później termin przełożono na wrzesień. We wrześniu podpisany został kolejny aneks, przedłużający prace do grudnia. W grudniu do lutego, w lutym do kwietnia. Z początkiem miesiąca pytaliśmy w magistracie o sytuację, ale biuro prasowe nie udzieliło komentarza.

Teraz gotowy projekt będzie analizowany przez urzędników. Ma spełniać wszystkie wymogi i oczekiwania zgłaszane przez policję i PZPN, a przy pojemności 21 282 miejsca powinien kosztować ok. 160 mln zł. Co dalej? Kluczowa będzie decyzja o rozpisaniu przetargu, który trzeba jeszcze przygotować.

Reklama