Katar 2022: Organizatorzy chcą zmniejszyć liczbę stadionów Mundialu?

źródło: constructionweekonline.com; autor: michał

Katar 2022: Organizatorzy chcą zmniejszyć liczbę stadionów Mundialu? Nie oczekiwane przez FIFA 12, a tylko 9 obiektów chce przygotować Katar na Mistrzostwa Świata 2022. Według danych BofA Merrill Lynch organizatorzy liczą na akceptację FIFA.

Reklama

Firma finansowa Bank of America Merrill Lynch ujawniła w informacji do inwestorów, że organizatorzy Mistrzostw Świata 2022 w  Katarze starają się o zmniejszenie liczby planowanych i zgłoszonych do FIFA stadionów z 12 do 9.

Informacja wywołała wiele komentarzy, zwłaszcza w kontekście samego przyznania tak wielkiej imprezy tak małemu krajowi po raz pierwszy w historii. Jednocześnie sami katarscy organizatorzy zaprzeczają, jakoby organizacja ich przerosła. Zapewniają, że słowa danego FIFA zamierzają dotrzymać.

Yasir Al Jamal, dyrektor techniczny MŚ2022 oświadczył, że wniosek o przygotowanie mniejszej liczby aren jest zgodny z oczekiwaniami FIFA. – Wymóg mówi o co najmniej ośmiu, a maksymalnie dwunastu stadionach. Aktualnie pracujemy nad przygotowaniem pierwszych pięciu obiektów – powiedział Al Jamal.

Według ekspertów z BofA Merrill Lynch Katar może wydać na przygotowania więcej niż pierwotnie szacowano (aż 95 mld $!), co może mieć związek z wnioskiem. Prośba Kataru jest teraz analizowana przez FIFA.

Reklama