Holandia: Ważą się losy nowego stadionu w Helmond

źródło: dichtbij.nl / ed.nl

Holandia: Ważą się losy nowego stadionu w Helmond Saga trwa od 10 lat, ale prawie 100-tysięczne miasto pod Eindhoven wciąż nie doczekało się stadionu. I choć niedawno uznano propozycję inwestorów za nierealną, została poddana pod ponowne rozpatrzenie. W czerwcu dowiemy się, co dalej.

Reklama

Jednopoziomowe trybuny z dachem, który mógłby być jednocześnie przestrzenią rekreacyjną? Brzmi odważnie i najpewniej nie należy się spodziewać realizacji wizji z obrazu poniżej. Jednak fakt zainteresowania budową stadionu i centrum komercyjnego jest niezaprzeczalny. Inwestorzy od dłuższego czasu nie mogą jednak doczekać się decyzji.

Wczoraj wieczorem odbyła się debata radnych, ponieważ kwestia nowego stadionu poróżniła wielu z nich. Część twierdzi, że klub powinien pozostać przy De Braak, gdzie dziś ma niewielki obiekt i kompleks 10 boisk treningowych. Inni są jednak zdania, że większy stadion przy węźle autostradowym i zalewie Berkendonk to dobre rozwiązanie.

Aktualny obiekt jest zbyt mały i nie spełnia oczekiwań, a propozycje budowy nowego pojawiają się od prawie dekady. Czy prywatnemu inwestorowi się uda? W jego planie krytycy upatrują zagrożenie dla lokalnych przedsiębiorców, bowiem wielko powierzchniowe centrum komercyjne może wyprowadzić klientów z centrum miasta.

Dlatego pierwotnie projekt odrzucono, jednak niedawno wrócił pod obrady. Wczorajsza debata nie dała odpowiedzi, ale powinniśmy ją poznać po 25 czerwca. Wtedy projekt ma być ponownie przeanalizowany i oceniony pod kątem wykonalności.

Stadion Helmond

mapa Helmond

Reklama