Holandia: Nowego stadionu Feyenoordu boją się w Amsterdamie?

źródło: AT5.nl

Holandia: Nowego stadionu Feyenoordu boją się w Amsterdamie? Oficjalnie niewiele się o tym mówi, ale w tej chwili Amsterdam ArenA prawie nie ma konkurencji w organizacji największych imprez rozrywkowych w Holandii. Jeśli Feyenoord zbuduje nowy stadion i da dobre warunki, wiele gwiazd może uciec z Amsterdamu – czytamy na AT5.nl.

Reklama

Jeśli spojrzymy na kalendarz wydarzeń na Amsterdam ArenA, to w tej chwili stadion Ajaksu nie ma sobie równych nie tylko w Holandii, ale i wielu innych miejscach Europy. Rozsuwany dach i pojemność ponad 50 tys. miejsc (zresztą, ostatnio wzrosła) idą w parze ze świetną komunikacją i bazą hotelową Amsterdamu.

Ale prawie monopolistyczną pozycję stadionu może zachwiać planowana inwestycja w Rotterdamie. Feyenoord zamierza zbudować trybuny na ponad 60 tysięcy, także z rozsuwanym dachem. Jeśli plany uda się zrealizować mimo opozycji kibiców, nowy stadion może przebić swą ofertą starszego konkurenta.

Agencja Mojo, która w tym roku zaprosiła na Amsterdam Arenę kilku znanych wykonawców (Muse, Robbie Williams, Roger Waters), nie skreśla Rotterdamu. – Koniec końców, gwiazdy patrzą na koszty stadionu i inne wydatki związane z daną lokalizacją. Ale jeśli stadion przypadnie nam do gustu, to jesteśmy na to otwarci – zapewnia przedstawiciel Mojo.

Pierwsze wizualizacje tego, co może zaoferować Feyenoord, możecie zobaczyć poniżej:

nowy stadion Feyenoordu

nowy stadion Feyenoordu

Reklama