Hokej: PGE Arena i Narodowy ugoszczą mecze ligowe?!

źródło: trojmiasto.sport.pl

Hokej: PGE Arena i Narodowy ugoszczą mecze ligowe?! W USA zimowe klasyki na otwartych stadionach ogląda nawet 100 tys. ludzi. Czy w Polsce takie mecze mają szansę powodzenia? Jeśli KH Olivia zostanie przyjęta do największej europejskiej ligi hokejowej, jest taka możliwość – informuje Sport.pl.

Reklama

Na początku maja powinniśmy się dowiedzieć, czy gdańska KH Olivia zagra w europejskiej lidze hokejowej KHL. Klub liczy na akces, a tym samym wzrost znaczenia i rywalizację z najlepszymi zespołami kontynentu.

Według relacji Sport.pl gdańszczanie już zrobili spore wrażenie na władzach Kontinental Hockey League swoimi pomysłami. Jeden z nich zakłada rozegranie w Polsce dwóch meczów rocznie na otwartych stadionach.

- W grudniu lub styczniu planujemy takie polskie Winter Classic [w NHL tak nazywa się mecze rozgrywane na otwartych stadionach], które składałoby się z dwóch meczów - jednego na PGE Arenie, drugiego na Stadionie Narodowym - informuje prezes KH Olivia Antanas Sakavickas. - Jesteśmy już po rozmowach z operatorami obu stadionów, są już nawet ustalone wstępne terminy. Dopóki jednak nie będziemy oficjalnie przyjęci do ligi KHL, nie chciałbym mówić o szczegółach. Na to będzie jeszcze czas – podkreśla Sakavickas.

KHL to największa i najsilniejsza liga hokejowa w Europie. Jest kontynuatorką rosyjskiej Superligi, ale od kilku lat prowadzi ekspansję. Poza 20 zespołami z terytorium Rosji po jednym reprezentancie mają w niej Białoruś, Czechy, Kazachstan, Łotwa, Słowacja i Ukraina.

Więcej na Trojmiasto.Sport.pl

Reklama