Euro 2020: A jednak – Śląski drugim polskim kandydatem

źródło: własne / PZPN.pl / Sport.pl

Euro 2020: A jednak – Śląski drugim polskim kandydatem Zarząd PZPN zmienił swoją decyzję i teraz „z wielką przyjemnością i satysfakcją” zgłosi obok Stadionu Narodowego również Stadion Śląski. Polska ma prawo wybrać dwa obiekty, ale wcześniej PZPN twardo obstawał przy wyłącznie jednym kandydacie.

Reklama

Zgodnie z wytycznymi UEFA (na szczegółowe wymogi wciąż czekamy) każdy kraj ma prawo zgłoszenia dwóch stadionów do organizacji meczów Euro 2020. Z tych ofert UEFA może wybrać najwyżej jeden obiekt.

W przypadku Polski jedynym kandydatem do tej pory wydawał się Stadion Narodowy w Warszawie. Tak wynikało z uchwały podjętej kilka tygodni temu przez PZPN. - PZPN podjął w lutym uchwałę o zgłoszeniu kandydatury Stadionu Narodowego w Warszawie i nie planuje jej zmiany – powiedział cytowany jeszcze dziś przez Sport.pl Jakub Kwiatkowski, rzecznik Związku.

A jednak zmiana przyszła właśnie podczas dzisiejszego posiedzenia PZPN. „Na wniosek prezesa Zbigniewa Bońka, Polski Związek Piłki Nożnej zajął stanowisko popierające tę inicjatywę. Federacja liczy na reaktywację legendarnego obiektu i jeśli ambitny plan przebudowy zostanie zrealizowany, PZPN z wielką przyjemnością i satysfakcją zgłosi jako arenę Euro 2020 w Polsce również Stadion Śląski” - czytamy w najnowszym oświadczeniu Związku.

Warto przypomnieć, że Stadion Śląski jest w trakcie zawieszonej wciąż modernizacji. Władze wojewódzkie zdecydowały jednak, że dokończą prace po przeprojektowaniu zadaszenia na takie, które zagwarantuje bezpieczeństwo widzów.

Terminy nie są jeszcze znane, ale jeśli nie będzie kolejnych nieprzewidzianych przestojów, to nawet uwzględniając prace projektowe Śląski powinien powstać na czas. Zgodnie ze wstępnymi deklaracjami UEFA, pod uwagę będą brane obiekty, których budowa ruszy najpóźniej w 2016 roku.

Reklama