Częstochowa: Arena ma sponsora, to Sorting Group Poland

źródło: SportoweFakty.pl

Częstochowa: Arena ma sponsora, to Sorting Group Poland Od dziś żużlowa Arena Częstochowa jest w wąskim gronie polskich stadionów posiadających sponsora. Przez kolejnych 5 lat obiekt będzie się nazywał SGP Arena Częstochowa – piszą SportoweFakty.pl.

Reklama

Dziś doszło do uroczystego podpisania umowy sponsorskiej między Włókniarzem Częstochowa a częstochowską firmą Sorting Group Poland. Przedsiębiorstwo działające w siedmiu krajach otrzymało prawo do nazwy SGP Arena Częstochowa na lata 2013-2018.

- 24 października ubiegłego roku klub przejął utrzymanie i zarządzanie we własnym imieniu i na własny rachunek stadionem. W umowie klub zobowiązał się, że będzie poszukiwał sponsora na nazwę tego stadionu. Cieszę się, że te starania zakończyły się sukcesem i to podwójnym. Po pierwsze mamy sponsora, a po drugie jest to firma z Częstochowy, co dobrze wróży na przyszłość. Trzymam kciuki za dalsze funkcjonowanie i pomysły klubu oraz za SGP, które będzie się mocniej angażować w dalsze działania. Trzymajmy kciuki za tych, którzy dzisiaj są u steru, aby dalej tak sterowali częstochowskim żużlem, abyśmy mieli sukcesy sportowe oraz organizacyjne. Widać, że tym osobom ludzie ufają i chcą z nimi współpracować – przyznał obecny na konferencji prasowej prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk.

Obie strony utrzymują wartość kontraktu w tajemnicy, ale uchylają jej rąbka. – Są to porównywalne kwoty ze wsparciem otrzymywanym od firmy Dospel. Kwota ta usatysfakcjonowała radę nadzorczą i współwłaścicieli klubu – powiedział prezes Włókniarza Paweł Mizgalski. Zdradził jednocześnie, że wkład SGP będzie rósł co roku.

Reklama