Bukareszt: Trzeba zamknąć stadiony Dinama i Rapidu?

źródło: Mediafax.ro

Bukareszt: Trzeba zamknąć stadiony Dinama i Rapidu? Prezes narodowej federacji piłkarskiej uznał, że stadiony Dinama i Rapidu Bukareszt nie pozwalają na dalsze użytkowanie i powinny zostać przebudowane, a wcześniej zamknięte. Trener Dinama liczy, że obejdzie się bez zamykania – podała agencja Mediafax.

Reklama

Podczas konferencji prasowej w minioną środę prezes rumuńskiej federacji piłkarskiej Mircea Sandu stwierdził, że stadiony Dinama Bukareszt i lokalnego rywala – Rapidu – powinny zostać zamknięte niezwłocznie. Jego zdaniem zagrażają widzom i nie ma sensu na nich grać, gdy w Bukareszcie jest nowy stadion narodowy.

- Z mojego punktu widzenia wiele stadionów w Rumunii trzeba zamknąć, w tym Giuleşti. One stały się niebezpieczne dla kibiców. Nie rozumiem też ludzi w Rapidzie, który gra przy trybunach do połowy pustych, gdy w Bukareszcie jest nowoczesny stadion, gdzie przyszłoby 30-40 tys. ludzi. [...] A potem narzekają, że nie mają pieniędzy – mówił Sandu.

Z jego słowami nie zgadza się trener Dinama. Cornel Ţălnar jest zdania, że obiekt jego klubu trzeba wyremontować, ale niekoniecznie zamykać.

Reklama