Berlin: Celtic uczci otwarcie nowej trybuny

źródło: fc-union-berlin.de; autor: michał

Berlin: Celtic uczci otwarcie nowej trybuny Choć widzowie zasiadają na niej od lutego, wciąż jest w budowie. Nowa trybuna główna na stadionie Unionu Berlin zostanie oficjalnie otwarta w lipcu, a okazję uświetni przyjazd Celtiku Glasgow – podała strona klubu.

Reklama

Po raz pierwszy na nowej trybunie głównej stadionu Alte Försterei kibice zasiedli w lutym, na początku rundy wiosennej 2012/13. Cały czas trwają na niej jednak prace – wykańczane są fasady, ostatnie pomieszczenia, między sektorem a boiskiem robotnicy układają kostkę brukową.

By uczcić oficjalne otwarcie sektora, klub rozegra 12 lipca mecz towarzyski przeciwko Celtikowi Glasgow. 44-krotny mistrz Szkocji ma wystąpić w najsilniejszym składzie.

Mecz będzie też symbolicznym zwieńczeniem budowy stadionu, która rozpoczęła się w 2008 roku od wymiany starych trybun nasypowych na nowe, osadzone na tym samym nasypie. Inwestycja w berlińskiej dzielnicy Köpenick zyskała rozgłos na całym świecie dzięki prowadzeniu jej w dużej mierze społecznie przez samych kibiców.

Reklama