Atlanta: Pięciu gigantów powalczy o superstadion

źródło: ajc.com

Atlanta: Pięciu gigantów powalczy o superstadion Potentaci rynku architektury sportowej zgłosili swoje zainteresowanie projektowaniem wartego miliard dolarów stadionu dla Atlanta Falcons. Rozstrzygnięcie powinniśmy poznać za kilka tygodni.

Reklama

Przez ostatnie dwa dni (poniedziałek-wtorek) reprezentanci Atlanta Falcons i Georgia World Congress Center Authority prowadzili rozmowy z firmami zainteresowanymi zaprojektowaniem nowego stadionu w Atlancie.

Efektem rozmów jest wybór piątki finalistów, którzy w najbliższych tygodniach będą przekonywali do swoich pomysłów. To znane marki wśród architektów – EwingCole (Filadelfia), HKS Architects (Dallas), Populous (Kansas City), 360 Architecture (Kansas City) oraz zespół Tvsdesign, Heery International i Gansler, przyjmujący za siedzibę Atlantę.

Nowy obiekt powstanie do 2017 roku na południe od aktualnego Goergia Dome. Ma pomieścić ok 66 tys. widzów (z możliwością rozbudowy do 80). Będzie też miał rozsuwany dach, a jego koszt szacuje się w granicach miliarda dolarów (948 mln – 1,03 mld).

Stadion ma na co dzień służyć zespołowi futbolu amerykańskiego Atlanta Falcons, jednak będzie też spełniał normy przewidziane przez FIFA dla aren zmagań międzynarodowych w piłce nożnej.

Reklama