Rio de Janeiro: Na Maracanie jest już trawa

źródło: Copa2014.gov.br

Rio de Janeiro: Na Maracanie jest już trawa Brazylijczycy robią wszystko, by przekonać FIFA do swoich możliwości organizacyjnych. Tydzień temu największy stadion stał zalany, a dziś ma już pół dachu, tysiące krzesełek i całe boisko.

Reklama

Wczoraj nastąpił moment symboliczny – zakończono instalację murawy na przebudowywanej Maracanie. Rozwijanie 360 rolek przywiezionych z głębi kraju zaczęto w niedzielę. Boisko jest teraz pielęgnowane, by uzyskało odpowiednią jakość.

To zadanie utrudniają trwające dookoła prace, podczas których wznoszą się tumany kurzu. Inne bardzo znaczące z wizerunkowego punktu widzenia elementy to zadaszenie oraz krzesełka. Na linowej konstrukcji dachu rozpięto już prawie połowę membrany, jaka docelowo przykryje widzów. Z kolei siedziska w narodowych kolorach Brazylii zostały rozłożone za jedną bramką i powoli są montowane.

Samo rozłożenie krzesełek było bez wątpienia zabiegiem uspakajającym FIFA, która w ostatnim tygodniu nie mogą sprawdzić stanu prac z powodu powodzi po ulewie w Rio de Janeiro. Maracanã to aktualnie najbardziej zagrożony stadion czerwcowego Puchar Konfederacji, który dopiero pod koniec maja będzie testowany pod kątem używalności w turnieju.

Maracana

Maracana

Reklama