Brazylia: Kibice zaskarżyli decyzję o pustym stadionie i wygrali

źródło: sports.yahoo.com/blogs/soccer-dirty-tackle

Brazylia: Kibice zaskarżyli decyzję o pustym stadionie i wygrali Po śmiertelnym ranieniu kibica racą w Boliwii, na Corinthians nałożono zakaz wpuszczania widzów na spotkanie rewanżowe, które odbyło się kilka dni temu. Ale czterech fanów weszło legalnie po tym, jak wywalczyli sobie to w sądzie – podał blog Dirty Tackle.

Reklama

CONMEBOL nałożyła karę jednego meczu przy pustych trybunach oraz zakazu wyjazdowego dla kibiców Corinthians po tym, jak jeden z nich spowodował śmierć w boliwijskim Oruro. Stadion Pacaembu miał być zamknięty podczas środowego meczu z Los Milonarios z Kolumbii.

Nie był dla czwórki kibiców, którzy zaskarżyli decyzję do sądu. Ten uznał ich racje i zezwolił na uczestnictwo w meczu niezależnie od decyzji CONMEBOL. Sprawę uzasadniono brakiem podstaw do karania wszystkich fanów za czyn jednej osoby.

Spotkanie w ramach Copa Libertadores oglądało więc 4 widzów, jednak ich sukces nie miał naśladowców. Powodem jest akceptacja kary przez stowarzyszenia kibiców Corinthians. Największe z nich, liczące ponad 97 tys. członków, zdecydowało się pokornie zgodzić z władzami piłkarskimi z uwagi na tragedię, do jakiej doprowadził jeden z przyjezdnych w Boliwii.

Reklama