Świnoujście: Miasto przygotowuje się na Ekstraklasę

źródło: Sport.pl

Świnoujście: Miasto przygotowuje się na Ekstraklasę Flota jest bardzo poważnym kandydatem do awansu na półmetku rozgrywek. Dlatego prezydent miasta zlecił swoim urzędnikom opracowanie koncepcji dalszej modernizacji. Łącznie miasto może wydać w tym roku ok. 8,5 mln zł – podał Sport.pl.

Reklama

Jeszcze niedawno wydawało się, że w tym roku co najwyżej uda się dokończyć porzucone jesienią zadaszenie i budynek techniczny na stadionie Floty. Po bankructwie wykonawcy udało się wznowić prace z początkiem stycznia i rzeczywiście wydaje się, że realizacja przed marcowym starciem ze Śląskiem Wrocław jest realizacja.

Ale celem Floty na 2013 rok nie jest tylko sukces w Pucharze Polski, lecz awans do Ekstraklasy. Jej wymogów stadion dziś jednak nie spełnia. Przeznaczone na dokończenie zeszłorocznych prac 2,5 mln zł nie pokryje też koniecznych wydatków.

Co dokładnie trzeba kupić i zamontować? Prezydent Andrzej Żmurkiewicz polecił wykonanie koncepcji finansowo-inwestycyjnej swoim urzędnikom, bo pewne wydatki są możliwe do przewidzenia – sztuczne oświetlenie, podgrzewanie murawy (sieć rurek już jest) czy system identyfikacji i kontroli dostępu dla widzów. Konkretne oczekiwania mają poznać działacze floty podczas spotkania w Warszawie 11 lutego.

Władze Świnoujścia liczą, że na wszystkie niezbędne inwestycje powinno wystarczyć 8,5 mln zł (z czego 2,5 mln to kwota na trwające prace) i taka suma powinna zostać uzyskana w tegorocznym budżecie.

Reklama