Minneapolis: Jest wykonawca stadionu za 975 milionów

źródło: bizjournals.com

Minneapolis: Jest wykonawca stadionu za 975 milionów Nie giganci z innych stanów, lecz lokalna firma Mortenson Construction została zwycięzcą przetargu na budowę nowego stadionu Minnesota Vikings. Teraz czas na ustalenie projektu…

Reklama

Wczoraj udało się w końcu ogłosić wykonawcę nowego superstadionu dla klubu NFL Vikings. Decyzja miała zapaść już w zeszłym tygodniu, ale wtedy Minnesota Sport Facilities Authority zdołała jedynie pożegnać się z jednym z trzech finalistów, firmą Skanska.

Wczoraj oficjalnie odpadła również Hunt Construction Group z Arizony, co oznacza, że Mortenson Construction otrzymało prawo budowy wartego 975 mln $ stadionu dla Minneapolis.

Teraz zadaniem firmy Mortenson będzie opracowanie z architektami z HKS ostatecznego projektu stadionu, który może przypominać jedną z dwóch znanych z naszego serwisu wizji. Mortenson zatrudnił już inżyniera, który stoi za rozsuwanym dachem Lucas Oil Dome i ma opracować kolejną ruchomą część(dach lub ścianę) dla nowego stadionu w Minneapolis.

Reklama