Zurych: Pirotechnika testowana przez kibiców i służby

źródło: 20min.ch; autor: michał

Zurych: Pirotechnika testowana przez kibiców i służby Nie podczas meczu, a na pustym stadionie prowadzono testy z odpalaniem rac. To efekt braku zgody władz piłkarskich, które nie cieszą się z pomysłu zalegalizowania rac – podał serwis 20min.ch.

Reklama

Jak pisaliśmy na początku października, władze Zurychu zamierzają zalegalizować pirotechnikę, ale wyłącznie na południowej trybunie stadionu Letzigrund. Pierwsze próby miały odbyć się już podczas listopadowego meczu z Servette Genewa, jednak zablokował je związek piłkarski, który jest przeciwny krokom podjętym przez Zurych.

Mimo sprzeciwu miasto nie zaprzestało starań. 24 stycznia odbył się pierwszy test rac, które odpalali kibice FC Zurich i Grasshopper-Club. Ponieważ podczas meczu się nie dało, trybuny były niemal puste, ponieważ testy oglądali jedynie urzędnicy miejscy, działacze obu klubów oraz policja i straż pożarna.

Chodziło przede wszystkim o ustalenie, w jakich miejscach i przy jakiej odległości od innych kibiców powinny być odpalane race, by zminimalizować związane z nimi ryzyko.

W tej chwili wyniki testu są analizowane. Determinacja władz miasta ma związek m.in. z grudniowymi derbami Zurychu, podczas których kibice pokazali, że kiedy nad pirotechniką nie ma kontroli, może ona wyglądać znacznie bardziej ryzykownie, niż gdy taka kontrola jest…

Reklama