Węgry: Koniec przetargu na stadion w Debreczynie, prace w lutym?

źródło: mno.hu

Węgry: Koniec przetargu na stadion w Debreczynie, prace w lutym? Zwycięzcą otwartego przetargu na nowy stadion dla Debreczyna zostało konsorcjum „Hajrá, Debrecen!” (Naprzód, Debreczyn!). Jeśli nie będzie protestów, budżet inwestycji spadnie o prawie 10%, a nowy stadion będzie gotowy wiosną 2014.

Reklama

W piątek władze Debreczyna rozstrzygnęły przetarg na budowę nowego stadionu. Spośród czterech ofert wybrana została ta złożona przez konsorcjum „Hajrá, Debrecen!”, w skład którego wchodzą firmy Hunép i Épker Service.

Dobra wiadomość dla władz miasta jest taka, że zamiast zakładanych 12,5 miliarda forintów najniższa oferta opiewa na 11,5, co daje znaczące oszczędności (spadek ze 176 do 161 mln zł). Jeśli do 26 stycznia nie wpłynie żadne odwołanie, decyzja uprawomocni się i jeszcze w styczniu kontrakt na budowę ma zostać podpisany.

Jeśli tak się stanie, budowa ruszy w lutym i ma być gotowa po dokładnie 15 miesiącach od podpisania umowy, czyli z końcem kwietnia 2014. Nowy stadion pomieści 20 tys. widzów.

Reklama