USA: Wkrótce poznamy wykonawcę areny w Minneapolis

źródło: Scout.com

USA: Wkrótce poznamy wykonawcę areny w Minneapolis Wczoraj ujawniono listę sześciu firm, które chcą walczyć o kontrakt wart prawie miliard dolarów. Mają już tylko tydzień na złożenie dokumentów, a dokładnie 1 lutego dowiemy się, kto zostanie wykonawcą Vikings Stadium.

Reklama

W piątek organizująca przetarg spółka Minnesota Sports Facilities Authority ogłosiła listę sześciu firm, które zgłosiły zainteresowanie i odbyły pierwsze spotkanie w sprawie budowy nowego stadionu w Minneapolis.

Trzy z nich to firmy miejscowe (Mortenson Construction, Kraus-Anderson, Loeffler Construction), a trzy kolejne to giganci znani z innych projektów tego rodzaju i tej skali. Hunt Construction Group zbudował Lucas Oil Stadium i Cardinals Stadium, podczas gdy Skanska postawiła niedawno najdroższy stadion świata, MetLife Stadium.

Wszyscy konkurenci mają czas do 21 stycznia, by złożyć swoje oferty. Po tygodniowej analizie powinniśmy poznać zwycięzcę 1 lutego. Budowa ma ruszyć do października 2013, a zakończyć się w 2016 roku.

Reklama