USA: Trzech chętnych do budowy w Minneapolis

źródło: StarTribune.com

USA: Trzech chętnych do budowy w Minneapolis Spośród sześciu firm, które niedawno wyrażały swoje zainteresowanie podpisaniem umowy tylko trzy przystąpiły do rywalizacji o realizację projektu. Zwycięzca może zarobić ok. 13-27 mln $ na umowie – podaje StarTribune.com.

Reklama

Wczoraj minął termin wyznaczony przez Minnesota Sport Facilities Authority dla firm chcących zbudować nowy stadion do futbolu amerykańskiego. Wcześniej zainteresowanie zgłaszało sześć firm, jednak tylko co druga przystąpiła do przetargu.

Uczestnicy to Skanska, Hunt Construction oraz Mortenson Construction. Każda z nich ma znaczące doświadczenie w budowie stadionów, z czego dwie pierwsze budują w całych Stanach, podczas gdy ostatni uczestnik to firma regionalna.

W najbliższych dniach przedstawiciele MSFA będą rozmawiać z kandydatami i sprawdzą ich możliwości. Wybór najlepszego partnera powinien nastąpić na początku lutego, być może już w pierwszym dniu tego miesiąca.

Koszt stadionu to 975 mln $, z czego sama budowa ma pochłonąć dokładnie 682 mln $. Szacuje się, że wybrany wykonawca na pracach zarobi od 2 do 4% wysokości umowy, czyli kwotę rzędu 13-27 mln $.

Reklama