Nowe stadiony: Subotica i Pożarewac

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Subotica i Pożarewac Wczoraj wzbogaciliśmy dział chorwacki o dwa nowe stadiony, dziś pora na Serbię. Zapraszamy więc do Suboticy, która czeka na przebudowę stadionu, a także do Pożarewaca, gdzie rozbudowa niedawno się odbyła.

Reklama

Gradski Stadion Subotica

Stadion Subotica

Otwarty w czerwcu 1936 r. stadion miał być centrum wielkiego kompleksu rekreacyjnego, jednak powstanie dalszych części zablokowała II wojna światowa. Do dziś powstały jedynie dwa boiska treningowe.

Pierwotny kształt stadionu trudno dziś rozpoznać, za to ten powstały po przebudowach lat 1970. pozostał niemal niezmieniony i należy do bardziej charakterystycznych, ponieważ obiekt ma bieżnię, a mimo to trybuny powstały na planie prostokąta.

Oparte przede wszystkim na wałach sektory mieściły kiedyś ok. 28 tys. widzów, jednak z uwagi na brak kompleksowej modernizacji od kilkudziesięciu lat dzisiejsza pojemność wynosi zaledwie 13 tysięcy miejsc, w większości stojących.

Stadion Vašarište

Stadion Vasariste

Jeden z dwóch stadionów w Pożarewacu przez lata był mało znany nawet w Serbii – tylko jedna trybuna z niewielkim zadaszeniem w centralnym punkcie. Tak było, ale gdy w sezonie 2008/09 miejscowy zespół Mladi Radnik wywalczył awans do krajowej ekstraklasy, na obiekcie przeprowadzono znaczącą modernizację.

Trybuna zachodnia otrzymała krzesełka, a po wschodniej stronie powstała na żelbetowej konstrukcji druga, również wyposażona w krzesełka. Łącznie obiekt może pomieścić ok. 3200 widzów, ale takie liczby nie zdarzają się od kiedy po dwóch latach Mladi Radnik spadł z Super Ligi.

Reklama