Czechy: Arena Hradec Kralove dostała zielone światło

źródło: eurofotbal.cz

Czechy: Arena Hradec Kralove dostała zielone światło Wstrzymany już przez 4 lata projekt nowego obiektu na 10 tys. miejsc wreszcie otrzymał pozwolenie na budowę. Nie jest jeszcze prawomocne, ale tak blisko realizacji dotąd nie było – informuje eurofotbal.cz.

Reklama

Pierwsze wizualizacje powstały jeszcze w 2008 roku. Od tego czasu projekt trochę się zmienił, ale jego losy przeciwnie – inwestycja była blokowana przez 4 lata. Pierwotnie nowy stadion miał być gotowy w 2011 roku, później w 2013, ale prace wciąż się nie zaczęły.

Arena Hradec KraloveTeraz sytuacja może się poprawić, ponieważ inwestycja otrzymała pozwolenie na budowę. Procedury opóźniające się wielokrotnie spotkały się z ogromną liczbą skarg (głównie z obawy o zanieczyszczenie powietrza i zwiększony ruch uliczny), których było aż 220. W ostatecznym rozrachunku nie została jednak uwzględniona ani jedna.

W tej chwili może się wciąż pojawić odwołanie od decyzji przyznającej pozwolenie na budowę, ale tak blisko realizacji inwestycja szacowana na 3 mld koron (ok. 380 mln zł, z tego stadion pochłonie tylko 1/3) dotąd nie była.

Przypomnijmy, że projekt jest łączoną inicjatywą miasta Hradec Kralove oraz dewelopera ECE. Ten drugi kupi od miasta działkę pod centrum handlowe, a miasto za otrzymane środki zbuduje stadion. Rok po otwarciu obiektu dla 10 tys. widzów powinno zostać otwarte centrum Arkady obok niego.

Reklama