Białoruś: Wyciekły projekty stadionu narodowego! (foto)

źródło: EuroRadio.fm; autor: michał

Białoruś: Wyciekły projekty stadionu narodowego! (foto) Decyzja o wyborze najlepszego z nich zapadnie w ciągu dwóch tygodni, ale białoruskie EuroRadio dotarło do wizualizacji. Najskromniejsze zakładają tylko nowy dach, a najodważniejsza nawet zburzenie historycznych arkad.

Reklama

Przypomnijmy, że w Mińsku trwają przygotowania do wielkiej modernizacji Stadionu Dinama. W grudniu zaczął się demontaż krzesełek, a niedawno ruszyło również usuwanie przedsiębiorców z placu przed główną trybuną.

Oficjalnie wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądał odnowiony stadion. Nawet zakres zmian czy pojemność nie są do końca jasne. Białoruskie EuroRadio.fm dotarło jednak do wizualizacji zaproponowanych przez architektów z kraju i zagranicy (nazwy pracowni nie były ujawniane).

Jak pokazują obrazy widoczne poniżej, pomysły na zmianę Stadionu Dinama w nowoczesny obiekt na miarę oczekiwań UEFA i FIFA są bardzo zróżnicowane. Najmniej ingerująca wizja zakłada zachowanie aktualnych trybun z bieżnią i jedynie nowe przekrycie. Ale inne uwzględniają kompletną przebudowę widowni, wbudowanie zupełnie nowej areny w bryłę istniejącego stadionu, a nawet (ostatnia) zburzenie słynnych arkad, które od ponad półwiecza są symbolem tego obiektu.

Oficjalna decyzja o wyborze najlepszej koncepcji ma zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W grudniu białoruska agencja prasowa podała, że wyselekcjonowano już finałową piątkę, dlatego trzeba wziąć poprawkę, że co najmniej jedna z poniższych wizji nie została do finału dopuszczona.

Stadion Dinama

Stadion Dinama

Stadion Dinama

Stadion Dinama

Stadion Dinama

Stadion Dinama

Stadion Dinama

Stadion Dinama

Reklama