Rzeszów: Uniwersytet oddaje stadion Resovii

źródło: Nowiny24.pl

Rzeszów: Uniwersytet oddaje stadion Resovii Ten krok pozwoli przeprowadzić długo wyczekiwane prace modernizacyjne. Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego zdecydował o oddaniu stadionu na rzecz województwa – podały Nowiny24.pl.

Reklama

Początkowo Uniwersytet Rzeszowski liczył, że uda się zarobić na zbyciu stadionu, który ciążył mu od dłuższego czasu. Coroczne koszty utrzymania to ok. 400 tys. zł, ale lokalizacja jest na tyle atrakcyjna, że władze UR liczyły na 7 mln zł za przekazanie stadionu przy ul. Wyspiańskiego.

Urząd Marszałkowski składając ofertę postawił jednak jasny warunek – obiekt musi zostać przekazany bezpłatnie. I wczoraj taką decyzję zatwierdził głosowaniem senat uczelni – przy tylko jednej osobie wstrzymującej się od głosu wszyscy inni poparli „pozbycie się” balastu. - W ostatnich latach uniwersytet w małym stopniu wykorzystywał potencjał stadionu, dlatego przekazanie stadionu Resovii przyniesie pożytek całemu województwu, a zwłaszcza młodzieży – mówi Grzegorz Kolasiński, rzecznik uczelni.

Teraz uchwała w sprawie przejęcia stadionu trafi na sejmik województwa. W planach zarząd ma budowę Wojewódzkiego Centrum Sportu Młodzieży, w którym miałoby się znaleźć centrum lekkoatletyczne i podgrzewane boisko do piłki nożnej. Pomysł popiera również klub CWKS Resovia. Pieniądze na wartą ok. 60 mln zł inwestycję z Unii Europejskiej miałby pozyskać samorząd województwa.

Reklama