Lublin: Budowa rozpoczęta, nowe wizualizacje

źródło: własne; autor: michał

Lublin: Budowa rozpoczęta, nowe wizualizacje Dziś w ruch poszły pierwsze łopaty, choć w tle na rozpoczęcie prac czekał znacznie cięższy sprzęt. Były przemówienia i szampan, teraz będzie praca na placu budowy, która w końcu ruszyła. Pojawiły się też nowe wizualizacje.

Reklama

Dziś miejscy urzędnicy, przedstawiciele wykonawcy oraz Motoru Lublin dokonali oficjalnej inauguracji prac budowlanych przy ul. Krochmalnej. Byli wśród nich prezydent Krzysztof Żuk i znany piłkarz Jacek Bąk (oraz udziałowiec Motoru). Bez wielkiej pompy, bo i tempo rozpoczęcia tej inwestycji chluby miastu nie przynosi, ale z szampanem i hostessami budowa ruszyła.

Stadion Miejski w Lublinie

W tle stały już maszyny Budimeksu – ciężarówki i koparki – które w najbliższych tygodniach będą przygotowywać teren pod budowę. Później przyjdzie palowanie podmokłego gruntu, które powinno się zakończyć do 15 lutego. Wtedy na placu budowy powinny też ruszyć właściwe prace nad samym stadionem. Stan surowy i pierwsze instalacje wewnątrz powinny być gotowe na przełomie 2013 i 2014 roku, a koniec prac zaplanowano na czerwiec 2014, z otwarciem w sierpniu.

Przy okazji władze Lublina udostępniły nowe wizualizacje stadionu z kosmetycznymi poprawkami naniesionymi w ostatnich miesiącach przez Estudio Lamela. Na fasadach pojawiła się (wciąż robocza) nazwa „Lublin Arena”, a ujawniony wzór z krzesełek ma nawiązywać barwami do kolorystyki miejskiej.

Stadion Miejski w Lublinie

Reklama